ENG

Świat pod lupą był zawsze spotkaniem twarzą w twarz, podczas którego nasi goście mogli bezpośrednio zadać pytania intelektualistom, ekspertom i praktykom. W tym roku jednak, z troski o zdrowie naszej publiczności, zdecydowaliśmy się na przeniesienie wszystkich debat online. Mamy nadzieję, że nawet w tych trudniejszych warunkach uda nam się zrealizować naszą misję i włączyć do dyskusji wszystkich zainteresowanych sprawami Polski, Europy i świata.

Kontakt

email:
[email protected]

ECFR Warsaw Office
Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa
[email protected]

Europejska Rada Spraw Zagranicznych

(ECFR) jest niezależnym, paneuropejskim think-tankiem analizującym najważniejsze problemy międzynarodowe z perspektywy Unii Europejskiej i doradzającym wielu rządom oraz instytucjom w Europie. Naszą misją jest wspieranie wspólnej polityki UE na arenie międzynarodowej. Organizujemy konferencje, przygotowujemy raporty i pośredniczymy w kontaktach polityków, dyplomatów i ekspertów tworzących szeroką sieć w całej Europę. W Radzie ECFR zasiadają wybitne osobistości europejskiego życia politycznego i gospodarczego, m.in. Carl Bildt, Emma Bonino, Danuta Hübner czy Javier Solana.

Pracę badawczą ECFR wykonują cztery programy oraz sieć biur krajowych w siedmiu stolicach europejskich. Wewnętrznymi problemami UE oraz sprawami Unii Europejskiej, które mają implikacje dla polityki zagranicznej, zajmuje się program European Power. Sytuację w państwach wschodniego sąsiedztwa UE i na Bałkanach analizuje program Wider Europie. Zespół Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki bada rozwój wydarzeń w regionie, który jest dzisiaj głównym źródłem migracji, a także terroryzmu. Nasi eksperci od Azji i Chin dostarczają wiadomości z najdalszych zakątków największego światowego kontynentu, na którym od pewnego czasu skupia się uwaga całego świata.

Biura ECFR w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Rzymie, Sofii i Warszawie zapewniają dostęp do rodzimych przedstawicieli klasy politycznej, dyplomatów, ekspertów i dziennikarzy pozwalając w ten sposób pozostałym partnerom lepiej zrozumieć ich interesy i punkt widzenia. Służą także rozpowszechnianiu publikacji i analiz całego think-tanku.

ECFR nie tylko analizuje sytuację międzynarodową, lecz przedstawia także własne rekomendacje dla instytucji unijnych i państw członkowskich.

STRONA ECFR

Fundacja im. Heinricha Bölla
Żurawia 45, 00-680 Warszawa
[email protected]

Fundacja im. Heinricha Bölla

Jest niemiecką fundacją zielonej polityki działającą poprzez 32 biura w 60 krajach na rzecz praw człowieka, edukacji obywatelskiej, ponadkulturowego dialogu i  zrównoważonego rozwoju. Nasz patron, pisarz i laureat nagrody Nobla, Heinrich Böll, uosabia ważne dla nas wartości: obronę wolności, odwagę cywilną, tolerancję i otwartą debatę.

Przedstawicielstwo Fundacji w Warszawie od 2002 roku realizuje swoją misję i wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez wspólne przedsięwzięcia z NGO-sami, środowiskami akademickimi, think tankami i administracją publiczną. Punktem odniesienia dla naszych działań są wspólne, europejskie wartości, demokracja płci i zrównoważony rozwój.

Program Europa & Sprawy Międzynarodowe tworzy przestrzeń do dyskusji o przyszłości i kierunkach rozwoju wspólnej europejskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Pragniemy wspierać debatę o przyszłości Wspólnoty i jej roli na arenie globalnej, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków transatlantyckich. Zależy nam na silnym Partnerstwie Wschodnim i pokojowych relacjach z europejskimi sąsiadami.

W ramach programu Demokracja & Prawa Człowieka towarzyszymy przemianom społecznym, promując równe prawa i szanse dla wszystkich bez względu na pochodzenie, płeć, orientację seksualną i wyznanie. Stawiamy na transparentne i efektywne instytucje publiczne oraz wzmacnianie partycypacji obywatelskiej.

Celem komponentu Energia & Klimat jest pogłębienie dyskursu na temat wyzwań w obszarze transformacji energetycznej  i zmian klimatu. Skupiamy się na długofalowej zielonej modernizacji i budowaniu koncepcji energetycznych gwarantujących rozwój społeczno-ekonomiczny, bezpieczeństwo, czyste i zdrowe środowisko oraz ochronę praw konsumenckich.

W programie Europejska Polityka Rolna działamy  na rzecz podjęcia w Polsce szerokiej debaty na temat dominującego modelu rolnictwa, skutków Wspólnej Polityki Rolnej i jej niezbędnej reformy. Wspieramy te głosy, które zabiegają o to, by pieniądze publiczne wzmacniały rolnictwo zrównoważone pod względem ekologicznym, socjalnym i ekonomicznym.

Działania Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie można śledzić na Facebooku, Twitterze, www.pl.boell.org i platformie Issuu, a nagrania z debat na YouTube, Mixcloud.

STRONA FUNDACJI